Program srazu

našeho klubu MSKCHPL v MoravaCampu Mohelnice, konaného dne 22.-24.9.2023

Program srazu →

Výzkum, dlouhověkosti,

Vážení členové dosud se nám nepodařilo naplnit věkové skupiny k výzkumu dlouhověkosti, pokud se nám to nepodaří, výzkum pro leonbergery bude ukončen. Věkové skupiny jsou dvě, jedna 2-4 roky, druhá 8,5 roku a výše. Pokud máte doma psa či fenu v tomto věku zkuste pro naše plemeno udělat potřebnou věc.

Číst dále →

Pro všechny příznivce plemene leonberger

22-23-24.9. 2023 se koná sraz našeho klubu MSKCHPL v Mohelnici, zúčastnit se mohou i nečlenové klubu, prostě vyznavači našeho plemene. Přijet můžete na dopolední výstavu leonbergerů 23.9. 2023, nebo odpolední a večerní program. Těšíme se vás, přijeďte se na nás podívat!

Propozice →

Prevence, činnost,

která je jako u nás lidí, tak i u naších psů velmi důležitá. Základní vyšetření u psa i feny před krytím je stále diskutované, ale také dobrovolné.

Číst dále →

Pozor změna

ve zpravodaji jsme referovali o způsobu rezervace na podzimní sraz. Bohužel, jelikož se do kempu stále hlásí i lidé mimo klub, rozhodl se provozovatel pro změnu ve způsobu rezervace pro naše členy.

Číst dále →

Výzkum dlouhověkosti psů

Vážení chovatelé leonbergerů, ráda bych Vás informovala o výzkumu dlouhověkosti u psů. Naše plemeno není bohužel dlouhověké, průměrný věk 7 let...

Číst dále →

Dočasný správce chovatelské agendy

Vzhledem k nastalé situaci v našem klubu MSKCHPL, bude s pověřením předsedkyně klubu MSKCHPL...

Číst dále →

Informace o DNA testech

Jak jistě všichni víte je před námi jarní klubový sraz a v rámci této akce také bonitace. V souvislosti s bonitací zvěřejňujeme pár informací...

Číst dále →

O nás

Moravskoslezský klub chovatelů a přátel leonbergerů se sídlem v Chyňavě, sdružuje chovatele, majitele a příznivce plemene leonberger. Je přímým členem ČMKU a jeho prostřednictvím i FCI. Pro své členy vydává 4 x do roka klubový Zpravodaj, jehož obsahem jsou otázky týkající se chovu leonbergerů, výstavní činnosti, soutěže, rady pro chovatele atd. Pořádá 2 x v roce víkendová klubová setkání. Součástí těchto klubových víkendů jsou i svody mladých, bonitace a 1 x ročne členské schůze. Zde se také pořádají klubové výstavy a 1 x za dva roky výstavy speciální pro plemeno leonberger. Hlavní cíl klubu je odchovávat leonbergery zdravé a odpovídající platnému standardu plemene.