členské příspěvky,

Vážení členové MSKCHPL, dovoluji si Vás upozornit na změnu splatnosti členských příspěvků MSKCHPL. Podle našich odsouhlasených Stanov MSKCHPL, článku 3, je nutné zaplatit členské příspěvky do 30.10. každého roku, nebo v náhradní lhůtě do 31.12. každého roku.

Číst dále →

Výzkum, dlouhověkosti,

Vážení členové dosud se nám nepodařilo naplnit věkové skupiny k výzkumu dlouhověkosti, pokud se nám to nepodaří, výzkum pro leonbergery bude ukončen. Věkové skupiny jsou dvě, jedna 2-4 roky, druhá 8,5 roku a výše. Pokud máte doma psa či fenu v tomto věku zkuste pro naše plemeno udělat potřebnou věc.

Číst dále →

Prevence, činnost,

která je jako u nás lidí, tak i u naších psů velmi důležitá. Základní vyšetření u psa i feny před krytím je stále diskutované, ale také dobrovolné.

Číst dále →

Výzkum dlouhověkosti psů

Vážení chovatelé leonbergerů, ráda bych Vás informovala o výzkumu dlouhověkosti u psů. Naše plemeno není bohužel dlouhověké, průměrný věk 7 let...

Číst dále →

Dočasný správce chovatelské agendy

Vzhledem k nastalé situaci v našem klubu MSKCHPL, bude s pověřením předsedkyně klubu MSKCHPL...

Číst dále →

Informace o DNA testech

Jak jistě všichni víte je před námi jarní klubový sraz a v rámci této akce také bonitace. V souvislosti s bonitací zvěřejňujeme pár informací...

Číst dále →

O nás

Moravskoslezský klub chovatelů a přátel leonbergerů se sídlem v Chyňavě, sdružuje chovatele, majitele a příznivce plemene leonberger. Je přímým členem ČMKU a jeho prostřednictvím i FCI. Pro své členy vydává 4 x do roka klubový Zpravodaj, jehož obsahem jsou otázky týkající se chovu leonbergerů, výstavní činnosti, soutěže, rady pro chovatele atd. Pořádá 2 x v roce víkendová klubová setkání. Součástí těchto klubových víkendů jsou i svody mladých, bonitace a 1 x ročne členské schůze. Zde se také pořádají klubové výstavy a 1 x za dva roky výstavy speciální pro plemeno leonberger. Hlavní cíl klubu je odchovávat leonbergery zdravé a odpovídající platnému standardu plemene.